Rus Türk evliliği

rus turk gelin2
Tabiki de ruslar için bir yabancıyla evlenmek denince ilk olarak bir amerikalı yada avrupalıyla evlenmek akla gelir . Eğer bir türkle evlenmek söz konusu olunca bizde kalıplaşmış düşünce, tek kocanın 7. En sevdiği karısı olmak akla gelir. İyi veya kötü türk erkekleri için rus kızlarıyla evlenmek, oldukca fazla görülen bir olay ve böylece rus kızları sadece Amerika'ya değil Türkiye ye de evlenip gidiyorlar.

Bu sekilde ne kadar evliliğin olduğunu galiba tam olarak ancak İstanbul da ki Rus konsolosluğu söyleyebilir. Türkiye, 4 denizin yıkadığı dünyanın tek ülkesidir. Doğal ceşitliliği ve zengin mirasının benzersiz kombinasyonu ile Türkiye, bir açık hava muzesi gibidir. Türkiye – benzersiz ve büyük bir kısmı el değmemiş doğası olan bir ülkedir.
Rusya (Ukrayna, Belarus) ve Türkiye arasında birçok kültürel farklılıklar vardır. Ama gerçek şu ki Türk erkekleri, Rus ailelerin aksine daha cok sorumlu bir tutum içerisindedir. – bu bir gerçek. Eğer bir türk erkeğiyle evliyseniz ve bir çocuğunuz olduysa, kocanız sizi %99 terk etmeyecektir. Zorluklar karşısında ailesini korumak ve korunmasını sağlamak türk erkeğinin ana görevidir.

Belki türk koca, karısını çalışmaya göndermek istemeyecektir ama karısı ve çocukları için herzaman bir parça ekmek getirecektir ve evde tembellik yapmayacak, karısının maaşından geçinmek istemeyecektir( Türk erkeklerinin geneli böyledir). Belki karısının erkek arkadaşlarıyla görüşmesini istemeyecektir ama karısının birileri tarafından üzülmesine asla müsade etmeyecektir, hatta sözle bile.

Doğu erkekleri iyi kocalardır ama ataerkek ailelerden yetişen bayanlar için; feministler için değil. Ancak istisnalar olacaktır, heryerde olduğu gibi... Türkler nezaket, yardımseverlik ve dürüstlük için isteklidirler.

Türklerle muhabbette acele edilmemelidir. Batı standartlarının aksine tipik doğu kültüründe olduğu gibi çok hızlı ve dakik değillerdir. Her muhabbet temel basit sorularla başlamalıdır, örneğin; nereden geliyorsun, nereye gidiyorsun gibi. Bilgili, görgülü olmak önemlidir.

{rsmediagallery tags="rus_gelin" thumb_width="135" thumb_height="60"}

 

Benzer Haberler

Yorumlar (3)

  • Onur Aslan

    Bu bir deneme yorumudur. Yorumlarınız site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayına girecektir.

    Cevapla

Yorum Yapın

Yorum Gönder